86% Latvijas iedzīvotāju pat nemēģina samazināt kredīta ikmēneša maksājumuLatvijas iedzīvotāji ir apbrīnojami pacietīgi kredītu atmaksātāji. Tikai katrs septītais aizņēmumu jebkad noformējušais cilvēks izmantojis kredītu apvienošanu un citas metodes, lai samazinātu ikmēneša maksājumu. Savukārt gandrīz puse nekad nav pat painteresējušies par šādu iespēju un maksā tik, cik aizdevējs prasa.

Pētījumu aģentūras Norstat veiktajā aptaujā noskaidrots, ka iespēju samazināt kredīta maksājumu Latvijā izmantojuši vien 14% kredītņēmēju. Pie tam vīrieši ir naskāki uz naudas taupīšanu un pārkreditēšanos izmantojuši 16% respondentu, kamēr sieviešu vidū – 12%.


Par kredītu apvienošanu vai pārkreditēšanos uz izdevīgākiem nosacījumiem interesējušies vēl 23% respondentu, taču tie līdz reālai rīcībai vēl nav nonākuši un turpina maksāt ierasto summu. Vēl viena iedzīvotāju grupa – 19% no visiem aptaujātajiem – ir dzirdējuši, ka pastāv iespēja samazināt ikmēneša maksājumu, taču padziļināti par to nav interesējušies un nezina, kāds varētu būt potenciālais ietaupījums. Savukārt 45% pat nav dzirdējuši par iespēju ietaupīt uz aizņēmuma atmaksāšanas rēķina, tādēļ samierinās ar piestādītajiem rēķiniem un cenšas tos apmaksāt.

Interesanti, ka visneinformētākie ir jaunieši un pirmspensijas vecuma cilvēki. Vecuma grupā no 18 līdz 29 gadiem kredītus apvienojuši vien 11% un bez liekas domāšanas maksā 54%, bet 50-59 gadīgo grupā – attiecīgi 10 un 52%. Savukārt apzinīgākā ir vidējā paaudze. 40-49 gadus veco grupā pārkreditējušies 18% respondentu, bet par vienu desmitgadi jaunāko – 17%. Pēc specializētās kredītu bankas Bigbank pasūtījuma veiktais pētījums atklāj arī dīvainu faktu, ka Rīgā pārkreditēšanos izmantojuši tikai 9% aptaujāto, kamēr citās lielajās pilsētās 20% un lauku rajonos 18%.

"Šķiet, liela daļa kredītņēmēju pat neapzinās, cik patiesībā vienkārši var noskaidrot ietaupāmās summas apmēru pārkreditējoties. Lai viņiem palīdzētu, esam izveidojuši īpašu mikrovietni apvieno.bigbank.lv, kur ikviens interesents var izrēķināt, kāds varētu būt potenciālais ietaupījums. Daļai kredītņēmēju izdevies samazināt ikmēneša maksājumu pat par 200 eiro un novirzīt citu ģimenes vajadzību segšanai. Manuprāt, tas ir saprātīgs risinājums mājsaimniecībām, kurās regulāri pietrūkst naudas," saka Bigbank Latvija vadītājs Ģirts Kurmis.

Dati apstiprina, ka pārkreditēšana visvairāk interesē cilvēkus ar zemākiem ienākumiem. To respondentu grupā, kuri mēnesī pelna līdz 550 eiro, šādu iespēju izmantojuši 18%, savukārt virs 1250 eiro saņemošo vidū – vien 5-6%.

Vai norādi savu vārdu un telefona numuru, un mēs Tev piezvanīsim. Darba dienās mūsu darba laiks ir no 8:00-19:00, sestdienās no 9:00-16:00, bet svētdienās nestrādājam.

Lūdzu, norādi savu tālruņa numuru

Lūdzu, norādi savu vārdu

?

Lūdzu, norādi jautājuma tematu

Lūdzu, norādi jautājuma tematu.