Jaunumi | Ar Bigbank Latvija atbalstu pie Rīgas lidostas būvē 13,8 miljonus eiro vērtu viesnīcu

Ar Bigbank Latvija atbalstu pie Rīgas lidostas būvē 13,8 miljonus eiro vērtu viesnīcu

Sadarbojoties Lietuvas aktīvu pārvaldības kompānijai I Asset Management un Bigbank Latvija, pie pašas starptautiskās lidostas «Rīga» tiek būvēta 13,8 miljonus eiro vērta viesnīca ar 189 viesu numuriem. Ekonomiskās klases viesnīca Hampton by Hilton būs pirmā globālas ķēdes viesnīca Rīgas lidostas tiešā tuvumā, un plānots, ka tā durvis vērs jau 2022. gada 2. ceturksnī. Būvniecības darbi uzticēti Latvijas uzņēmumam UBP.

Trīszvaigžņu viesnīca atradīsies aptuveni viena kilometra attālumā no lidostas izejas durvīm, tādēļ būs ērti pieejama tranzīta pasažieriem un vēlīnajiem viesiem. Līdz tai varēs nonākt dažu minūšu ilgā pastaigā, netērējot naudu par transportu. Plānots, ka viesnīcā būs 120 kvadrātmetru plašs biznesa centrs, restorāns, trenažieru zāle un stāvvietas 90 automašīnām. Būvniecības darbi tika iesākti jau 2020. gada decembrī un tiks pabeigti nākamā gada sākumā. Viesnīcas atklāšana paredzēta 2022. gada aprīlī.

«Ikvienas nozīmīgas lidostas tuvumā ir liela viesnīca, kurā tranzīta pasažieriem ērti pārnakšņot starp reisiem, kā arī atpūsties lidojumu atcelšanas vai aizkavēšanās gadījumā. Esam gandarīti, ka varam piedalīties starptautiskās lidostas «Rīga» apkārtnes pilnveidošanā, palīdzot uzbūvēt globāla mēroga ķēdes viesnīcu. Domāju, ka viesnīcu novērtēs kā pilsētas viesi, tā arī rīdzinieki, jo augstvērtīga naktsmītne blakus lidostai veicinās tūristu plūsmu un dos pienesumu ekonomikai. Ļoti priecājamies arī par sadarbības uzsākšanu ar jaunu sadarbības partneri I Asset Management un ceram, ka nākotnē kopīgi īstenosim ne vienu vien nozīmīgu projektu,» saka Bigbank Latvija Uzņēmumu kreditēšanas nodaļas vadītājs Mareks Grodskis.

Bigbank Latvija veicinājusi Hampton by Hilton viesnīcas celtniecību, piešķirot aizdevumu sešu miljonu eiro apmērā. Celtniecības darbi turpinās pat neraugoties uz pandēmijas postošo ietekmi uz tūrismu un ekonomiku, kad daudzi citi attīstītāji viesnīcu būvniecību iesaldēja. Savukārt I Asset Management šo laiku uzskata par iespēju, lai apsteigtu sāncenšus un būtu labākās pozīcijās, atsākoties normālai dzīvei.

«Mēs būvējam pirmo starptautiska zīmola viesnīcu pie Rīgas lidostas. Šis projekts ir investīcija reģionā – Rīgas lidostas tuvumā nav pazīstamu zīmolu viesnīcu, tādēļ konkurence ir neliela, taču potenciāls ir milzīgs. Starptautiskā lidosta «Rīga» apkalpo gandrīz pusi no visiem pasažieriem Baltijas reģionā un plāno kļūt par svarīgu mezglu visā ziemeļvalstu reģionā. Turklāt 2026. gadā šeit tiks atvērta jauna dzelzceļa stacija Rail Baltica projekta ietvaros, tādējādi izveidojot Baltijā pirmo ātrgaitas dzelzceļa un aviosatiksmes savienojuma punktu. Šie apsvērumi un pieprasījums pēc viesnīcas šajā apkaimē ir tik spēcīgi, ka mūs no celtniecības darbu uzsākšanas neatturēja pat pandēmija,» skaidro viena no I Asset Management dalībniekiem, investīciju fonda Airport Hotels Fund investīciju direktors Laurynas Antropikas.

Hampton by Hilton ir viens no zināmākajiem viesnīcu zīmoliem. Ar šādu nosaukumu viesnīcas darbojas 119 pasaules valstīs un lojalitātes programmai reģistrējušies vairāk nekā 100 miljoni cilvēku. Pirmā zīmola viesnīca tika atklāta 1959. gadā Sanfrancisko.