Viens no veidiem, kā aptuveni saprast, cik daudz naudas būs nepieciešams remontam, ir, aprunājoties ar kādu cilvēku, kurš arī veicis līdzīgu remontu. Pastaigā pa veikaliem vai apskati piedāvājumu internetā un aprēķini aptuveno summu, kas būtu nepieciešama materiālu iegādei. Tāpat pārliecinies, ka tev ir iekrājumi 20% apjomā no visas plānotās summas, jo nekad nevar zināt, kādas papildus izmaksas var rasties. Saskaņo savu budžeta plānu ar firmu, kas veic remontu.
Lai tev nebūtu jāsastopas ar nepatīkamu pieredzi, atrodi īsto personu, kas palīdzēs īstenot ideju ne tikai saskaņā ar tavām vēlmēm, bet arī iespējām. Viens no veidiem, kā atrast šādu personu, ir, pakonsultējoties ar draugiem, radiem un kolēģiem. Pozitīvas atsauksmes no uzticamiem cilvēkiem būs noderīga informācija, kas palīdzēs izdarīt izvēli. Tāpat personu, kas vadīs remontdarbus tavā mājoklī, iespējams atrast arī internetā.
Sapņošana par to “kā būtu, ja...” var būt labs sākums jebkurām pārmaiņām, taču, ja vēlies gūt pozitīvu pieredzi, tev uz savām finansiālajām iespējām, resursiem un esošo mājokli ir jāskatās no reālista perspektīvas. Necenties par spīti visam iegūt tieši tādu virtuvi, kādu redzēji kādā žurnālā. Ja esi apņēmies sasniegt sapni, kuru pagaidām nevari atļauties, padomā, vai remontu ir iespējams veikt pakāpeniski.
Aprunājies ar cilvēkiem, kas veikuši remontu, kā arī ar nekustamā īpašuma un remontdarbu ekspertiem. Tev būs iespēja saņemt atgriezenisko saiti no personas, kas ne tikai godīgi pateiks, kas labāks – vanna vai duša, bet arī ieteiks, kā samazināt izmaksas un sniegs idejas, par kurām tu iepriekš, iespējams, pat neiedomājies.
Spēja redzēt “lielo bildi” ir svarīga, taču, veicot remontu, detaļām ir lielāka nozīme. Izveido sarakstu visām telpām vai katrai atsevišķi ar lietām, kuras pasūtītas remontdarbu veikšanai. Atzīmē, kuras no tām ir piegādātas.
Modes tendences lielākoties attiecas uz telpu iekārtošanu, nevis remontu. Ja ieguldīsi līdzekļus kvalitatīvos materiālos, visdrīzāk to nenožēlosi, tāpēc aizmirsti par dzīšanos pakaļ modei.
Iespējams, darbu vadītājs tev teiks, ka pietiek ar vizīti reizi nedēļā, taču atceries – tev ir jābūt lietas kursā par visu, kas tiek darīts remonta laikā, tādēļ atvēli kaut nedaudz laika katru dienu, lai apmeklētu dzīvokli. Kļūdas gadās, un ja būsi klāt, lai uz tām reaģētu, tad visdrīzāk problēmas ietekmi izdosies samazināt līdz minimumam.
Mājokļa remontam jāsaistās ar prieku un patīkamu satraukumu par gaidāmo iznākumu. Ja būsi veiksmīgi sagatavojies un rūpīgi visu izplānojis, rezultāts būs lielisks!