10 padomi drošākai lietota auto iegādei


Lietota auto iegāde ir nopietns lēmums,
jo prasa nozīmīgus Tavus un Tavas ģimenes naudas līdzekļus.
Esam apkopojuši 10 padomus par to, kā samazināt risku,
izvēlētos savu nākošo automašīnu. • Definē galvenos izvēles kritērijus

  Vēl pirms uzsāc automobiļa meklējumus, mēģini sev un ģimenei definēt pāris galvenos kritērijus, kā auto klase, virsbūves tips, degvielas veids, specifiskas komplektācijas prasības u.c., kuri primāri noteiks auto izvēli Tev pieejamajā cenu kategorijā, un ļaus raiti un bez emocijām paiet garām dažādiem vizuāli spožiem, taču Tavām prasībām neatbilstošiem automobiļiem.


 • Apsver iespēju iegādāties Latvijā lietotu automašīnu

  Senākā pagātnē Latvijā braukts auto bija mīnuss, taču tagad viss ir mainījies, un pirmā reģistrācija vai ilgstoša atrašanās Latvijā automašīnai pārdošanas brīdī ir pluss, jo par šādu automašīnau ir daudz lielāka iespēja iegūt ticamus datus par auto nobraukumu un apkopju vēsturi, kā arī - vidējais gada nobraukums Latvijā ir krietni mazāks, nekā Vācijā vai Francijā.


 • Pārbaudi auto apkopju un nobraukuma vēsturi

  Ja sludinājuma automobiļa aprakstā Tevi viss apmierina, tad veic valsts reģistrācijas numura pārbaudi CSDD, jo tas Tev ļaus iegūt vērtīgu informāciju par auto nobraukuma vēsturi, kā arī tehnisko apskašu rezultātiem - šī informācija ir ērti pieejama CSDD interneta lapā - https://e.csdd.lv/).


 • Noskaidro automašīnas VIN numuru

  VIN numurs Tev ļaus pārbaudīt auto tehnisko apkopju un remontu vēsturi. Bieži VIN numura pārbaudei būs nepieciešama auto īpašnieka piekrišana, taču šasijas numura uzzināšana jau pirkuma procesa sākumā vismaz ļaus Tev pārliecināties par to, ka pārdevējs necenšas neko noslēpt.


 • Izmanto speciālista palīdzību

  Braucot skatīties auto dzīvē, pieaicini talkā kādu uzticamu speciālistu, jo auto novērtēšana prasa zināšanas, koncentrēšanos, un spēju saglabāt “vēsu prātu”, automašīnu novērtējot objektīvi, nevis emocionāli.


 • Pārbaudi auto ar krāsas biezuma mērītāju

  Aizņemies, nopērc vai izīrē krāsas mērītāju. Iegādes cena ir ap 70 EUR, īres cena - 25 EUR, bet tas Tev var atmaksāties jau pie pirmā auto. Taču ņem vērā, ja automobilim dažas virsbūves detaļas ir krāsotas, tas nenozīmē, ka šo automobili nevajadzētu pirkt - izvērtē konkrēto situāciju, krāsas vai špakteles biezumu, un izmanto to kā argumentu, lai samazinātu auto cenu par vairāk kā 70 EUR.


 • Pirms pirkuma veic automašīnas diagnostiku

  Pirms iegādes noteikti pārbaudi auto sertificētā servisa centrā. Visiem vadošajiem dīleru servisiem ir šāds speciāls piedāvājums, un cena pret potenciālo ieguvumu ir pieņemama - atkarībā no auto centra, vidēji no 50 līdz 80 EUR.


 • Savu jauno auto meklē tikai uzticamās tirdzniecības vietās

  Ir dažas šķietami vilinošas auto tirdzniecības vietas, kurām Latvijas informatīvajā telpā jau ilgāku laiku nav spīdoša reputācija. Tāpēc savlaicīgi ievāc informāciju, parunā ar draugiem, pakonsultējieties ar speciālistiem, ieskaties arī auto forumos internetā. Centies no šādām vietām izvairīties.


 • Pievērs uzmanību detaļām

  Jau pirmajā auto apskatē iespējams konstatēt virsbūves deformācijas pazīmes. Pārliecinies, vai visas durvis, motora pārsegs un bagāžnieka vāks veras vaļā un ciet bez aizķeršanās un lielas piepūles. Savukārt, aplūkojot salonu, vajadzētu akcentēt uzmanību uz saplīsušām, saplaisājušām, vai nesen mainītām detaļām - piemēram, stūres un ātruma pārslēga nodiluma pakāpe var palīdzēt spriest par automašīnas patieso nobraukumu.


 • No konkrētā auto iegādes vajadzētu atteikties, ja:

  1. Ja automobiļa vēsture Tev šķiet neticama, vai izrādās nepatiesa.

  2. Ja automašīnu nav izdevies pārbaudīt gaitā – Tu taču to pērc braukšanai, tādēļ ir svarīgi pārliecināties, vai auto tam vēl aizvien ir piemērots.

  4. Ja automašīna kaut kādu iemeslu dēļ ilgi (vārāk kā pāris mēnešus) stāvējusi nelietota.

  5. Ja automobilim Latvijā bieži mainījušies īpašnieki, jo nevar cerēt, ka cilvēks, kurš to iegādājies palietošanai ziemas sezonā vai tālākai pārdošanai, būs sevišķi saudzīgi izturējies pret savu pagaidu braucamo.


Mēs ceram, ka šie padomi palīdzēs Tev izvēlēties automašīnu, kura kalpos ilgi, un bez raizēm!

Vai norādi savu vārdu un telefona numuru, un mēs Tev piezvanīsim. Darba dienās mūsu darba laiks ir no 8:00-19:00, sestdienās no 9:00-16:00, bet svētdienās nestrādājam.

Lūdzu, norādi savu tālruņa numuru

Lūdzu, norādi savu vārdu

?

Lūdzu, norādi jautājuma tematu

Lūdzu, norādi jautājuma tematu.