Rīgā Pandēmijas laikā vairāk aizņemas automašīnām un mājokļa remontamApgrūtinātā ceļošana, sociālās distancēšanās dēļ ierobežotās masu izklaides iespējas un citas koronavīrusa pandēmijas ienestās izmaiņas dzīvē koriģējušas sabiedrības tēriņu paradumus. Tagad cilvēki visvairāk naudas aizņemas automašīnas iegādei un mājokļa remontam, liecina specializētās kredītu bankas Bigbank dati.

Marta vidū izsludinātā ārkārtas situācija strauji mainīja cilvēku vajadzības un aizņemšanās paradumus. No dienaskārtības izzuda ceļošanas un izglītības izdevumi, jo braucienu uz ārzemēm un

kursu vai interešu nodarbību apmeklēšana vienkārši vairs nebija pieejami. Kopš aprīļa ievērojami saruka medicīnai paredzēto aizņēmumu apjoms, ko var skaidrot ar lielas daļas plānveida operāciju atcelšanu un ārstniecības pakalpojumu nepieejamību.

Abos pavasara mēnešos palielinājās mājokļa remontam ņemto kredītu daudzums. Ja februārī 17% no visiem aizņēmumiem tika novirzīti dzīvesvietas atjaunošanai un labiekārtošanai, tad martā un aprīlī to īpatsvars pieauga attiecīgi uz 19% un 22%, ko var izskaidrot ar vairāk mājā pavadīto laiku un izolācijas atņemtajām izklaides iespējām. Naudas ieguldīšana remontdarbos ne vien ļāva īstenot ieceres, kam, iespējams, iepriekš neatlika laika, bet arī paaugstināja mājokļa vērtību.

Nākamais zīmīgais pavērsiens notika maijā, cilvēkiem steidzot izbaudīt vasaru. Nestabilā epidemioloģiskā situācija pasaulē un bažas par avioreisu atcelšanu, mudināja cilvēkus nodoties iekšzemes tūrismam vai braucieniem uz tuvējām kaimiņvalstīm personīgajā automašīnā. Spēkrata iegādei ņemto kredītu apjoms no 17% aprīlī pieauga līdz 31% maijā un kulmināciju sasniedza jūlijā, kad 35% no visiem aizņēmumiem tika ņemti tieši automašīnas iegādei. Pie tam kredītņēmēji automašīnas iegādei atvēlēja aizvien lielākas summas, lai iegādātos pēc iespējas jaunāku auto. Ja janvārī vidējā aizņēmuma summa auto iegādei bija 4330 eiro un aprīlī 4959 eiro, tad maijā jau 5827 un jūlijā 6070 eiro

"Šķiet, liela daļa kredītņēmēju pat neapzinās, cik patiesībā vienkārši var noskaidrot ietaupāmās summas apmēru pārkreditējoties. Lai viņiem palīdzētu, esam izveidojuši īpašu mikrovietni apvieno.bigbank.lv, kur ikviens interesents var izrēķināt, kāds varētu būt potenciālais ietaupījums. Daļai kredītņēmēju izdevies samazināt ikmēneša maksājumu pat par 200 eiro un novirzīt citu ģimenes vajadzību segšanai. Manuprāt, tas ir saprātīgs risinājums mājsaimniecībām, kurās regulāri pietrūkst naudas," saka Bigbank Latvija vadītājs Ģirts Kurmis.

"Ņemot vērā, ka jūlija sākumā daba nelutināja ar saulainiem laika apstākļiem, atkal atgriezās interese par mājokļa renovāciju. Šobrīd tas ir viens no «karstākajiem» aizdevumu veidiem mūsu bankā. Nākot pretim klientiem, augustā esam sagatavojuši īpašas procentu likmes tieši aizdevumam mājokļa remontam. Aizņemoties virs 3500 eiro, tiek piemērota likme no 6,9%, bet aizņemoties virs 10 000 eiro – fiksēta likme 6,9% apmērā," ar jaunajām iespējām iepazīstina Bigbank Latvija vadītājs Ģirts Kurmis.

Jūnijā pat parādījās interese par ceļojumu kredītiem, taču līdz ar ziņām par slimības uzliesmojumu daudzviet pasaulē pieprasījums pēc šādiem aizdevumiem ātri saruka.

Vai norādi savu vārdu un telefona numuru, un mēs Tev piezvanīsim. Darba dienās mūsu darba laiks ir no 8:00-19:00, sestdienās no 9:00-16:00, bet svētdienās nestrādājam.

Lūdzu, norādi savu tālruņa numuru

Lūdzu, norādi savu vārdu

?

Lūdzu, norādi jautājuma tematu

Lūdzu, norādi jautājuma tematu.